Солна киселина се разля от цистерна в Каспичан
България 18.06.2004 13:59
Тази сутрин на железопътната гара в Каспичан от цистерна се е разляла концентрирана солна киселина, съобщи БНР.
Александър Недков, началник Гражданска защита в Шумен съобщи, че цистерната е натоварена със солна киселина е пътувала към София.
По думите му, количествата, които са изтекли са минимални около 10-ина литра.
Той обяви, че цистерната е тампонирана, течът е спрян и няма екстремална ситуация.
Александър Недков, началник Гражданска защита в Шумен съобщи, че цистерната е натоварена със солна киселина е пътувала към София.
По думите му, количествата, които са изтекли са минимални около 10-ина литра.
Той обяви, че цистерната е тампонирана, течът е спрян и няма екстремална ситуация.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:33 Два труса над 7 по Рихтер разтърсиха Венецуела, има разрушени сгради и вероятно за хиляди жертви
- 08:31 Белгия разследва възможен украински опит за саботаж срещу кораб с руски втечнен газ
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ