България 12.05.2026 17:45 Снимка: ДНЕС+
Софиянец даде 40 000 евро подкуп на областния на Добрич, за да получи стотици декари земя
Софиянец е задържан в момент на предаване на подкуп в размер на 40 000 евро на областния управител на Добрич около 18:30 часа вчера, съобщават от МВР. По първоначална информация рушветът е бил предназначен за придобиване на стотици декари земеделска земя в землището на Каварна.
Арестуваният столичанин е 44-годишен. В хода на разследването открити множество документи, свързани със случая. Парите са иззети и приложени към материалите по досъдебното производство. То е за престъпление по чл. 304а от НК.
Разследването е започнало по подаден преди дни сигнал от областния управител за опит да му бъде оказано влияние при вземането на решение в качеството му на длъжностно лице с отговорно служебно положение.
Работата по случая продължава. Уведомена е и Окръжната прокуратура.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:51 Ноу-хау: Белгия обмисля да отнеме или намали пенсиите на национални политици, работили и за ЕС
- 11:40 Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела, съобщава ООН
- 11:30 Русия вдигна във въздуха новия Як-130М: Какво може модернизираният боен самолет?
- 11:19 “Аз съм от Босна, заведи ме в Америка”: популярна песен предсказа следващия съперник на балканците
- 11:07 Нина Добрев с главна роля в нов сериал
- 10:57 Асен Василев: Проектобюджетът не става за чеп за зеле, все едно е писан от олигархията
- 10:46 Фолксваген планира до 100 000 съкращения по света и затваряне на четири завода в Германия
- 10:36 Николай Копринков: Минимизираме риска от воден режим в много райони в страната