София и Скопие обсъдиха европейската и евроатлантическата интеграция

България 28.01.2006 14:44

В Скопие на 26 и 27 този месец се проведоха двустранни политически консултации по въпроси на европейската и евроатлантическата интеграция. Разговорите бяха на ниво директори в министерствата на външните работи на България и Македония, съобщиха от МВнР.

Основна цел на консултациите бе разработването на Годишен план за 2006 г., в изпълнение на Меморандума за сътрудничество в областта на европейската и евроатлантическата интеграция между правителствата на двете страни. На консултациите бяха обсъдени политиката на “отворени врати” на НАТО и други актуални въпроси, в контекста на подготовката на неформалната среща на външните министри на страните от Алианса, която ще се проведе в София , на 27-28 април т.г. На нея ще бъдат подготвени решенията, които ще се приемат на срещата на върха на НАТО, в Рига, през месец ноември 2006г. По време на консултациите беше обсъдено и сътрудничеството между двете страни, в контекста на предстоящото присъединяване на България към ЕС и европейската интеграция на Македония.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355