България 05.08.2022 08:48 Снимка: ДНЕС+
След заседание на щаба за газа: Договори за танкери с втечнен природен газ няма, а само оферта
Кризисният щаб в енергетиката, създаден със заповед на служебния премиер Гълъб Донев, е провел днес първото си заседание. Това обяви на брифинг служебният вицепремиер по икономическите политики и министър на транспорта и съобщенията Христо Алексиев, който ръководи работата му.
„Бяха набелязани конкретни работещи стъпки и конкретни срокове. Към момента не сме приключили с пълното установяване на фактическото състояние по отношение на газа. Мисля, че до края на тази седмица и началото на следващата ще имаме по-ясна картинка“, обясни Алексиев.
Той посочи, че договори за танкери с втечнен природен газ няма, а само оферта и то за три през тази година.
„Откъдето и да има доставки, самото финансово състояние на „Булгаргаз“ е изключително тежко“, посочи той.
„В момента пазарът се промени. Всеки търси газ, всеки иска авансово плащане, а цените са много по-високи. Това означава, че на „Булгаргаз“ му трябват съвсем различни по обем парични потоци“, каза още Христо Алексиев.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:26 Денков се притеснява, че Радев се е споразумял с Пеевски и Борисов
- 15:15 Йотова: Във вторник започвам консултации с парламентарните групи за избора на служебен премиер
- 15:05 БНБ започва печат на първите евробанкноти, левът остава безсрочно обменяем
- 14:52 По "мъжки" вече и във футбола: Мъж-рефер в Германия предложи брак на приятеля си на стадиона
- 14:41 Шампионката Рибакина облече червена рокля за фотосесията с трофея
- 14:28 Зеленчуците поскъпват, плодовете поевтиняват на тържищата у нас
- 14:15 Джип се вряза в ресторант в Пловдив, пострада жена
- 14:06 Проф. Ваня Добрева: Сега трябва да работим за единство в БСП - България има нужда от лява партия