България 13.03.2025 09:06 Снимка: ДНЕС+
След ожесточени скандали, "топката" отново е в КС. Очаква се решение. Ще има ли разместване в НС?
Очаква се решението на Конституционния съд по делото за оспорването на изборните резултатите. Ще се разбере и дали ще има промени в състава на парламентарните групи.
ЦИК вече предостави на КС окончателните данни от повторното преизчисляване на данните от изборите. Това стана на 12 март след заседание на Избирателна комисия, когато изтече и новият срок даден за това на „Информационно обслужване".
Ден преди това се стигна до изслушване на ръководствата на ЦИК и "Информационно обслужване" на извънредно заседание на парламента. В пленарната зала стана ясно, че 780 гласа от 7 секции са изчезнали след проверката на вещите лица от Конституционния съд. Разбра се и че лично шефът на „Информационно обслужване" Ивайло Филипов е подал сигнал до прокуратурата, заради липсващите гласове. Последва искане от прокуратурата до КС да бъдат предоставени документи по делото за изборите, но от съда отказаха да дадат материалите с мотива, че конституционното дело не е приключило.
Скандалът се разрази след като в понеделник в изявление по БНТ председателят на КС Павлина Панова обяви, че се прави опит за саботаж на делото за оспорване на законността на вота.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10803 |
GBP
|
1 | 2.22152 |
RON
|
10 | 3.84703 |
TRY
|
100 | 4.00074 |
USD
|
1 | 1.6897 |
Последни новини
- 18:43 Том Круз сложил край на връзката си с Ана де Армас, защото "не била на неговото ниво"
- 18:36 The Wall Street Journal: Путин цели имперско величие, не само територии в Украйна
- 18:27 Първият руски робот с изкуствен интелект падна на сцената по време на официалния си дебют
- 18:18 Правителството одобри промени в Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони
- 18:10 Германски съд: OpenAI е нарушил авторските права на музикални творци
- 18:03 Кои държави няма да участват в "Мис Вселена 2025" и то поради доста неочаквани обстоятелства
- 17:56 Извънредното заседание на Бюджетната комисия се провали заради саботаж и липса на кворум
- 17:47 Тежка водна криза обхвана Иран, Техеран е пред евакуация