Слави Трифонов не разбира защо ПП-ДБ непрестанно искат да протестират

България 14.01.2026 15:38 Снимка: ДНЕС+

Слави Трифонов не разбира защо ПП-ДБ непрестанно искат да протестират

Аз не мога да разбера ПП-ДБ защо непрекъснато искат да протестират. Това заяви лидерът на "Има такъв народ" Слави Трифонов в социалната мрежа фейсбук.

Според него е хубаво човек да протестира. По думите това показва, че човек е свободен. Трифонов подчертава, че за протестите трябва да има основателна причина.

"Ако гледам от позицията на ПП-ДБ, няма правителство, тоест правителството падна, ще има избори след два месеца. ПП-ДБ твърдят, че ще имат 121 депутата в следващия парламент - ами значи всичко им е наред. При такова мнозинство в следващия парламент те ще могат да направят каквото си искат и да приемат каквито си искат закони", отбеляза лидерът на ИТН.

Той запита защо ПП-ДБ протестират при това положение. Според него ПП-ДБ по-скоро приличат на братята роми в онзи виц, в който те се изправили пред парламента и започнали да скандират: "Искаме, искаме, искаме", а председателят на парламента излязъл пред събралите се хора и казал: "Добре, кажете какво искате." А единият от братята роми казал: "К"вото дадеш бе, бате.".

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355