България 30.12.2024 18:21 Снимка: ДНЕС+
Слънчево време със слаб вятър ни очаква в последния ден на 2024 г.
След полунощ на места в котловините и равнините ще започне да се образува мъгла
През нощта ще преобладава ясно и почти тихо време. Значителна ще се задържи облачността над крайните североизточни райони, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). След полунощ на места в котловините и равнините ще започне да се образува мъгла. Минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, в София – около минус 2°.
Атмосферното налягане е значително по-високо от средното за месеца, няма да се променя съществено.
През последния ден от тази година времето в по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево, със слаб вятър от запад-югозапад. Преди обяд в котловините и равнините все още ще бъде мъгливо или с ниска слоеста облачност, но след обяд видимостта ще започне да се подобрява. Максималните температури ще бъдат между 6° и 11°, в София – около 6°.
В новогодишната нощ ще бъде ясно и почти тихо. Температурите към полунощ ще са от минус 3° до 2°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове на отделни места видимостта ще бъде намалена. Ще духа слаб вятър от запад-югозапад. Максималните температури ще бъдат 8°-10°, колкото е и температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
В планините ще бъде слънчево със слаб вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 6°, на 2000 метра - около 1°.
В началото на новата година ще бъде предимно слънчево, в сутрешните часове на места в низините и котловините ще е мъгливо. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-югозапад и ще се затопли. Преобладаващите минимални температури ще бъдат между минус 2° и 3°, а максималните - между 10° и 15°.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:28 Хороскоп за петък, 15 май 2026 г.
- 19:32 Легендарният "Ацтека" пропада, НАСА следи ситуацията
- 19:24 КМГ: Китайски изследователи успешно разработиха газово-твърда батерия
- 19:16 Изписаха от "Пирогов" 23-годишната, пострадала при зверската катастрофа на "Хемус"
- 19:09 Мерц ще посрещне Радев с военни почести в Германия
- 19:01 Унгарският премиер: Приключва извънредното положение, свързано с войната в Украйна
- 18:54 90 души загинаха при буря в най-гъсто населения индийски щат Утар Прадеш
- 18:47 Мадона и Шакира ще пеят в почивката на световния финал