.jpg)
България 28.02.2025 12:24 Снимка: ДНЕС+
Сириецът, прегазил двамата полицаи в Бургас, получи 20-годишна присъда
Бургаският окръжен съд произнесе присъдата по делото срещу Омар Аднан, прегазил двама полицаи в Бургас. Сириецът бе осъден на 20 години затвор. Това предаде Нова телевизия.
По време на пледоариите по делото прокуратурата поиска доживотна присъда. Защитата на подсъдимия пък призова за по-лека присъда от 15 години "лишаване от свобода".
В началото на съдебния процес обвиняемият твърдеше, че е непълнолетен. Експертиза обаче докаже, че той е имал навършени 18 години в момента на извършването на деянието.
Припомняме, че фаталният инцидент се случи през август 2022 г. Автобус с мигранти блъсна патрулка в Бургас след гонка. При инцидента загинала полицаите Йордан Илиев и Атанас Градев.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 19:33 Дмитрий Тренин: Войната със Запада няма да приключи с Украйна
- 19:22 Психеделията "Апокалипсис сега": Сагата на най-дивото снимане в историята на киното
- 19:12 Руските сили почти напълно контролират Часов Яр
- 19:07 Левон Хампарцумян: Еврото дава по-добри възможности да бъдем успешни, ако искаме
- 19:01 Москва и Пхенян се врекоха в непобедимо братство, Лавров изтъкна ролята на корейските бойци в Курск
- 18:55 Фицо: Когато войната приключи, западните страни ще си счупят краката, да се върнат на руския пазар
- 18:51 "Лъвиците" пречупиха Южна Корея в 5-сетова драма и запазиха мястото си в Лига на нациите
- 18:45 Зоопаркът във Варна: Не ни носете гларуси, чайки и гълъби за спасяване, не можем да помогнем