Симеон Сакскобургготски се срещна с македонския министър на отбраната Владо Поповски

България 30.01.2002 11:49

В разговора им, продължил 45 минути, министър Поповски запозна българския премиер с обстановката в Република Македония и изпълнението на Охридското споразумение. Той изтъкна желанието на македонското правителство за пълно нормализиране на живота в републиката и интегрирането й в европейските структури, което ще се отрази благоприятно на цялостната обстановка на Балканите.

Министър Владо Поповски е на двудневно посещение в България по покана на българския си колега Николай Свинаров. Вчера двамата подписаха Протокол за военно сътрудничество през 2002 г. Македонският министър разговаря с министъра на външните работи Соломон Паси и със заместник-председателя на Народното събрание Благовест Сендов.

Преди да отпътува днес от страната Владо Поповски ще се срещне и с президента Георги Първанов.

ДНЕС +
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355