
България 21.11.2024 13:09 Снимка: ДНЕС+
Силен вятър обърна ремарке на ТИР на Дунав мост
Няма информация за пострадали хора, както и за населени места без електрозахранване или комуникации в областта
Вятър със скорост над 70 км/час събори десетки дървета и клони в Русенско, обърна ремарке на ТИР на Дунав мост и спря движението за около половин час. Няма информация за пострадали хора, както и за населени места без електрозахранване или комуникации. Няма поражения и по инфраструктурата, съобщиха от областната управа.
Инцидентът с камиона е станал около 05.40 часа тази сутрин, като шофьорът е бил в колоната на самия мост и е изчаквал поетапното преминаване заради ремонтните дейности. Служители на Гранична полиция, със съдействието на преминаващи шофьори на превозни средства, са успели за около половин час да го изправят и изтеглят. За това време движението по Дунав мост е било спряно и в двете ленти. Няма нанесени щети по моста. Причината за произшествието е силният вятър, който на моменти е превишавал 72 км/ч. Камионът е бил с българска регистрация.
Общинските администрации и пътноподдържащите фирми работят по премахването на падналите дървета и клони от пътната мрежа в региона.
"Има два сигнала за паднали дървета в община Русе - в селата Николово и Семерджиево. Екипи ги отстраняват", каза директорът на общинската дирекция "Обществен ред, сигурност и защита на потребителите" в Русе Георги Игнатов.

Прекършено дърво в Русе
Снимка: Фейсбук страницата на Областна управа в РусеОт хидрометеорологичната станция в Русе съобщиха, че максималната скорост на вятъра през нощта е била 72 километра в час, а към 8:00 часа тази сутрин - 58 километра в час. Около 4 литра на кв. м дъжд са паднали в периода между 5:00 и 7:00 часа. Температурата на въздуха тази сутрин е 2,9 градуса, като в 20:00 часа снощи са били измерени 16,5 градуса.
Очакванията са силният вятър да продължи до ранния следобед, като по-късно през деня и утре ще има затопляне, съобщиха още от областната управа. Прогнозата за времето сочи, че втори студен фронт се очаква в петък вечерта и нощта срещу събота. Сутрините в неделя, понеделник и вторник се очертава да са студени, но без валежи.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.24576 |
![]() |
10 | 3.84038 |
![]() |
100 | 4.04234 |
![]() |
1 | 1.69072 |
Последни новини
- 19:21 Най-известното си прозвище - Желязната лейди, Маргарет Тачър дължи на съветското военно министерство
- 19:14 Дмитрий Медведев: Доставката на „Томахоук“ за Киев може да завърши зле за самия Тръмп
- 19:07 Глобалното затопляне ще причини нова ледникова епоха
- 18:58 FT: САЩ помагат на Украйна да атакува руска енергийна инфраструктура
- 18:53 ГДБОП задържа мъж с 8 кг метамфетамин за над 560 000 лева
- 18:50 Сделка за 870 милиона паунда - правителството на Меркел се е съгласило да обучава руски войски
- 18:43 Заснеха Кейти Пери да се целува страстно на яхта с бившия канадски премиер Джъстин Трюдо
- 18:37 Потребителската кошница на едро поевтинява от 97 на 95 лева