Ще се проведат финалните преговори за парафиране на българо-сръбско трансгранично споразумение
България 17.03.2005 10:41
Заместник-министър Анелия Крушкова ще вземе участие във финалния кръг на преговорите за парафиране на трансграничното железопътно споразумение между Република България и Сърбия и Черна гора.
Двете делегации ще се срещнат на 18 март в гр. Добринище. Пленарните заседания ще започнат още същия ден и ще продължат до неделя, 20 март.
Сръбската делегация се ръководи от помощник-министъра на капиталовите инвестиции на Република Сърбия Бранислав Бошкович.
Споразумението ще се парафира в неделя, а преди това текстовете му ще бъдат обсъдени на шест пленарни заседания. В последния ден от работата на двете делегации ще се подпише и Протокол от финалния кръг на преговорите.
След парафирането на споразумението то ще бъде подписано от вицепремиера Николай Василев и от министъра на капиталовите инвестиции на Република Сърбия Велимир Илич в Димитровград (Сърбия) в средата на месец април. След официалното подписване на споразумението ще бъде официално открита общата железопътна гранична гара Димитровград (Сърбия).
Политическата воля за създаването на общата железопътна гранична гара беше постигната по време на посещението на вицепремиера Василев в Белград на 16 октомври 2004 г.
Общата гара ще бъде първата действаща в нашия регион. Предвижда се в Димитровград да се осъществява съвместен българо-сръбски граничен и митнически контрол. Целта е да се намали времето за граничен преход на влаковете.
Двете делегации ще се срещнат на 18 март в гр. Добринище. Пленарните заседания ще започнат още същия ден и ще продължат до неделя, 20 март.
Сръбската делегация се ръководи от помощник-министъра на капиталовите инвестиции на Република Сърбия Бранислав Бошкович.
Споразумението ще се парафира в неделя, а преди това текстовете му ще бъдат обсъдени на шест пленарни заседания. В последния ден от работата на двете делегации ще се подпише и Протокол от финалния кръг на преговорите.
След парафирането на споразумението то ще бъде подписано от вицепремиера Николай Василев и от министъра на капиталовите инвестиции на Република Сърбия Велимир Илич в Димитровград (Сърбия) в средата на месец април. След официалното подписване на споразумението ще бъде официално открита общата железопътна гранична гара Димитровград (Сърбия).
Политическата воля за създаването на общата железопътна гранична гара беше постигната по време на посещението на вицепремиера Василев в Белград на 16 октомври 2004 г.
Общата гара ще бъде първата действаща в нашия регион. Предвижда се в Димитровград да се осъществява съвместен българо-сръбски граничен и митнически контрол. Целта е да се намали времето за граничен преход на влаковете.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:53 Хороскоп за сряда, 24 юни 2026 г.
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница