
България 10.07.2020 14:30 Снимка: ДНЕС+
Шест нови случая на COVID-19 в област Русе
Над 6500 души от региона са били или продължават да бъдат под карантина от началото на пандемията
По данни на Регионалната здравна инспекция общият брой на диагностицираните с коронавирус в област Русе е 56, като от тях активни са 37. За последното денонощие са регистрирани шест нови случая, от които двама са хоспитализирани, а четирима са поставени на домашно лечение. Всички те са в стабилно състояние, като настанените за изминалите 24-часа на болнично лечение се намират в Университетска болница „Канев“. Става дума за 56-годишен мъж от гр. Русе и 68-годишна жена село Кацелово, община Две могили. И двамата нямат сериозна симптоматика, но са с лека бронхопневмония. Другите четири новоконстатирани случая са при двама мъже на 36 и 62 години, при жена на 57-годишна възраст, както и при дете на 2 години и 6 месеца. Оплакванията им варират, като най-често се изразяват в болки в гърлото, хрема, кашлица, отпадналост, повишена телесна температура до 38.5°С както е при детето, а също и загуба на обоняние. Няма установена епидемиологична връзка между случаите, както и с предходни такива. Продължава провеждането на епидемиологичните проучвания.
Вчера от УМБАЛ „Канев“ е изписана пациентка от село Ясеновец, област Разград, както и медицинската сестра, работеща в инфекциозното отделение на УМБАЛ „Канев“, чиято положителна проба беше обявена на 27-ми юни.
Както стана ясно от посоченото по-горе общият брой на диагностицираните с COVID-19 от Русенско е 56, като активните случаи са 37 – 34 от гр. Русе и по един от гр. Бяла и селата Щръклево и Кацелово.
Интересен е и фактът, че от активните случаи 38% са мъжете, а жените са 62%, което като бройка означава съответно 14 и 23. Подобно е и разпределението при всички заболели от началото на пандемията 33 са жените, а мъжете са 23.
Към момента поставените под карантина в областта лица са 611, а за други 5971 тя вече е изтекла. Така общият брой на лицата, които са били или продължават да бъдат под карантина е 6582.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 08:40 Алкарас се класира за трети пореден път за финала на "Уимбълдън"
- 08:31 Асен Василев: Давам си имунитета, за да бъда разследван. После - ще осъдя г-жа Пламенка
- 00:24 Кметът на Варна Благомир Коцев остава в ареста, реши съдът
- 22:04 Хороскоп за събота, 12 юли 2025 г.
- 22:01 Прокуратурата: Асен Василев е „неизвестният депутат“ по делото срещу Благомир Коцев
- 19:36 Кимаковски: 10 хил. украински войници попаднаха в огневи чувал в ДНР
- 19:28 ВАС спря действието на методиката за дялово разпределение на парното
- 19:21 Подводен парк край остров Света Анастасия е голямата атракция за гмуркачи от цял свят