България 31.01.2023 08:59 Снимка: ДНЕС+
Шефът на общинския съвет спира новия строеж до „Синия лъв“
Проектът за план на терена до Синия лъв няма да се разглежда, докато инвеститорът не представи ново изследване с максимално запазване на дърветата. Това съобщи председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев в профила си във Фейсбук.
„Проектът за подробен устройствен план на терена до „Синия лъв“ на ул. „Иван Вазов“ от 2017 г. до момента е връщан 3 пъти с указания за промени от направление „Архитектура и градоустройство“ на Столична община. Поисках от главния архитект арх. Здравков да отложи разглеждането на проекта за ПУП за УПИ III-337, кв. 468 в район „Средец“ от Специализирания експертен съвет, докато инвеститорът не представи в комисията по екология на Столичния общински съвет ново изследване с максимално запазване на съществуващите дървета в имота“, съобщи той.
Той припомня, че през юли 2021 г. Министерство на културата е съгласувало проекта за Подробен устройствен план на имота, който включва строителство на 6-етажна сграда.
„След направени промени в проекта през декември 2022 г. кметът на район „Средец“ г-н Трайчо Трайков също изпраща писмо до направление „Архитектура и градоустройство“ на Столична община, в което заявява, че не възразява срещу приемането на проект за ПУП“, уточнява той.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Проливни дъждове в Китай водят до световен скок на цените на пшеницата
- 19:28 Oлимпийският шампион започна успешно сезона на 100 метра в Рим
- 19:20 Тръмп ще инжектира близо милиард в строежа на електроцентрали на въглища
- 19:14 Милей иска да превърне Аржентина в световен център за изкуствения интелект
- 19:07 Проект Debug: Милиони биоинженерни комари на Google чакат одобрение да бъдат пуснати
- 18:59 Гран при във Вегас остава в календара на Формула 1 до 2037 г.
- 18:53 Камарата на представителите на САЩ одобри помощ за Украйна въпреки мнението на Белия дом
- 18:45 Японските валутни резерви отбелязаха рекорден спад