България 17.08.2024 16:23 Снимка: ДНЕС+
Шефът на АПИ към Петков: Работата ни не се ръководи от предизборния график на всезнаещи политици
Като председател на Управителния съвет (УС) на Агенция "Пътна администрация" няма да позволя държавната пътна администрация да е дъвка в предизборната кампания на партиите. Това се казва в позиция на председателя на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) инж. Йордан Вълчев по повод вчерашното обръщение на съпредседателя на ПП-ДБ Кирил Петков във "Фейсбук" към перничани.
Със заявката за спазено обещание Петков споделя научена на среща с Вълчев информация за напредъка на работата по проекта: "Изграждане на система за автоматизирано реверсивно движение на републикански път I-1 "София-Владая-Перник" в участък от км 275+763 до км 282+460 и от км 285+500 до км 287+000". Той посочва още, че като водач на листите на ПП-ДБ за Перник и София поемам ангажимент да следи отблизо реализацията на проекта.
Остра реакция от Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) последва още снощи.
В позицията си Йордан Вълчев заявява, че е провел среща с Кирил Петков по негово настояване и на нея съпредседателят на ПП-ДБ е получил информация за определени проекти, за реализирането на които няма никакъв принос.
"Като председател на УС на АПИ искам да изразя моята позиция и тази на агенцията във връзка с проведената на 16 август 2024 г. среща с г-н Кирил Петков. На първо място категорично възразявам срещу опитите на всезнаещи, но всъщност нищо неразбиращи от материята политици да внушават, че работата на Агенция "Пътна инфраструктура" се ръководи от техния предизборен график. Зад всеки пътен проект стои трудът на много висококвалифицирани експерти и съпредседателят на ПП г-н Кирил Петков, въпреки своята изключителна компетентност, не е сред тях", изтъква Вълчев.
Той подчертава, че ръководството на АПИ няма да допусне усилията на пътната администрация да бъдат омаловажавани. Йордан Вълчев допълва, че към изпълнението на обектите се пристъпва, когато има техническа готовност и финансова обезпеченост, а не когато един или друг политик реши да си прави пиар на гърба на АПИ, без дори да е наясно с тяхното местоположение.
"С оглед на предстоящата предизборна кампания заявяваме, че АПИ няма да позволи да бъде въвличана в нея", завършва Вълчев.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:15 Хороскоп за понеделник, 16 март 2026 г.
- 19:35 Франция гласува на първия тур на местни избори
- 19:25 ГЕРБ обяви водачите на листи в София: Борисов отново повежда в 25-и МИР
- 19:16 Най-големият завод за алуминий в света свива производството си заради сутиацията с Ормузкия проток
- 19:06 Питър Тийл събра елита на тайни лекции за Антихриста в Рим
- 18:55 Зарков: Крайно време е Радев да покаже отношението си към БСП, която два пъти го избра за президент
- 18:45 Middle East Eye: Спирането на войните в Близкия изток минава през смяна на режимите в САЩ и Израел
- 18:34 Кметове няма да водят листи на ГЕРБ-СДС Горанов е първи във Варна, Добрев - в Хасково и в София