България 12.08.2021 16:41 Снимка: ДНЕС+
Шеф на „Кредисимо“ и „Хелпкарма“ става почетен консул на Колумбия в България?
Министерският съвет реши да даде съгласие за откриване на консулство на Република Колумбия в Република България, ръководено от почетно консулско длъжностно лице, със седалище в София и с консулски окръг, обхващащ територията на Република България.
Сокол Янков ще изпълнява функциите на почетно консулско длъжностно лице на Република Колумбия в Република България. Той е бакалавър по „Икономика" и магистър по „Бизнес администрация" от Нов Български университет. От 2007 г. до момента Янков е заемал различни ръководни длъжности в частния сектор.
Откриването на почетно консулство на Република Колумбия в България, ръководено от почетно консулско длъжностно лице, разполага с принципен потенциал да даде положителни резултати в стремежа към задълбочаване на двустранните отношения в редица области.
Името Сокол Янков съвпада с известен роден бизнесмен и собственик на „Кредисимо“ и „Хелпкарма“.
Преди няколко месеца разследване на БТВ извади скандални факти за начина, по който Хелпкарма разходва парите от дарители. Оказа се, че платформата удържа процент от даренията, за да се издържа и развива дейността си, като един служител взимал заплата от над 20 хил. лв.
„При нас хората са добре заплатени, тъй като работят изключително интензивно, понякога под доста голям стрес. Каузата е в сърцето, ама в крайна сметка, всички имаме сметки и трябва да си ги плащаме“, каза тогава другият собственик на „ХелпКарма“ Константин Кръстев./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:15 Екипът на ДНЕС+ ви желае весело посрещане на новата 2026 година!
- 18:03 Хороскоп за четвъртък, 1 януари 2026 г.
- 17:55 Путин пожела здраве, щастие и любов през 2026 година: Разчитаме на себе си!
- 17:47 Си Дзинпин в новогодишното послание: Повторното обединение на Тайван с Китай е неизбежно
- 17:43 Антъни Хопкинс на 88
- 17:35 Тръмп похвали парада по случай Деня на победата в Москва: Те изглеждат непобедими
- 17:32 Урсула фон дер Лайен: Влизането в еврозоната ще подсили още повече гласа на България в ЕС
- 17:22 -55.7 градуса - къде посрещнаха Коледа със смразяващ студ