Седем българи се лекуват от наркозависимост в украинската организация „Ренесанс“ във Варна
България 01.11.2012 12:11
Седем българи се лекуват от наркозависимост в украинската организация „Ренесанс“ във Варна. Две жени и петима мъже от София, Монтана и Варна вече са настанени в Центъра за лечение и рехабилитация на украинската фондация „Ренесанс“ в морската столица. Това съобщи за „ДНЕС+“ президентът на международната организация с 15 години история Виктор Хижняк.
Днес стартира Международна конференция на специалисти от Украйна, Русия, България, Беларус и Германия в хотел „Азалия“ в курорта „Св. Константин и Елена“. По време на тридневния форум ще бъдат изнесени доклади за най-новите методики в областта на наркологията, психиатрията и рехабилитацията. Фондация „Ренесанс“ отвори офиса си на спирка „Почивка“ преди малко повече от година. В момента там са настанени 14 зависими от ЕС, Украйна Русия и България. Тъй като месечно лечението струва между 1000 и 1600 лева от „Ренесанс“ са регистрирали сдружение във Варненски окръжен съд. Целта е да се работи по европейски проекти и да може българите да се лекуват безплатно. Търсят се и пари от благотворителни организации. В комплекса за рехабилитация на спирка „Почивка“ има само една жена, която не заплаща лечението си, макар че за български граждани то е на половин цена. Форумът ще продължи 3 дни.
Днес стана ясно, че неколцина излекувани от зловещата зависимост на наркотиците вече работят, като доброволци към „Ренесанс“. Терапията там включва: разговори с психолози, християнски беседи, спорт, екскурзии из цялата страна и за сега резултатите са отлични, според президента Виктор Хижняк.
Днес стартира Международна конференция на специалисти от Украйна, Русия, България, Беларус и Германия в хотел „Азалия“ в курорта „Св. Константин и Елена“. По време на тридневния форум ще бъдат изнесени доклади за най-новите методики в областта на наркологията, психиатрията и рехабилитацията. Фондация „Ренесанс“ отвори офиса си на спирка „Почивка“ преди малко повече от година. В момента там са настанени 14 зависими от ЕС, Украйна Русия и България. Тъй като месечно лечението струва между 1000 и 1600 лева от „Ренесанс“ са регистрирали сдружение във Варненски окръжен съд. Целта е да се работи по европейски проекти и да може българите да се лекуват безплатно. Търсят се и пари от благотворителни организации. В комплекса за рехабилитация на спирка „Почивка“ има само една жена, която не заплаща лечението си, макар че за български граждани то е на половин цена. Форумът ще продължи 3 дни.
Днес стана ясно, че неколцина излекувани от зловещата зависимост на наркотиците вече работят, като доброволци към „Ренесанс“. Терапията там включва: разговори с психолози, християнски беседи, спорт, екскурзии из цялата страна и за сега резултатите са отлични, според президента Виктор Хижняк.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:22 Хороскоп за събота, 27 юни 2026 г.
- 19:35 Иво Христов иска да възстановим членството си към научен институт в Русия
- 19:28 Отмениха наказанието на Невена Зартова за забавени дела и пропуски като прокурорски шеф
- 19:20 Карлос Насар прие покана да рекламира България чрез туризма
- 19:12 Силни бури парализираха транспорта в Япония и Нова Зеландия
- 19:03 Дават "иранска помощ" на земеделците за поскъпналите торове и горива
- 18:54 Ценни съкровища от Желязната епоха ще бъдат показани за първи път в Шотландия
- 18:46 Китай: Все по-чести екстремни явления през настоящия сезон