България 06.12.2024 09:21 Снимка: ДНЕС+
Създават КПП край фермата във Велинград, проверявана за чума
Създават контролно-пропускателни пунктове и съвместни проверки на полицията и Агенцията по безопасност на храните в района на Велинград.
Мерките са в опит да се закрие огнището на заразата от чумата по овцете в района. Целта е недопускане на разпространение на болестта в други региони в страната.
По данни на Агенцията все още се чакат резултатите от втората проба, изпратени в референтната лаборатория на Европейския съюз в Монпелие.
От Министерството на земеделието съобщиха, че няма да се умъртвяват животни от фермата във Велинград.
Стопанството остава под карантина, въвеждат се временни мерки за ограничаване на движението на дребни преживни животни от и към област Пазарджик, пише Нова.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:56 Кеворк Кеворкян: Лишен от истината
- 13:49 Студенти от ИУ – Варна недоволстват от връщането на присъствените изпити при дистанционното обучение
- 13:41 Софиянец се удави в Ахтопол, мъртвото вълнение идва все по-рано
- 13:34 Новата версия на Су-57: Русия залага на изтребителя за противовъздушна отбрана
- 13:26 Близо три тона животински продукти без документи спря БАБХ на „Капитан Андреево“
- 13:18 Стотици смъртни случаи над очакваното при горещата вълна в Нидерландия
- 13:10 Най-богатият българин: Данъкът върху богатството ще нанесе повече вреди, отколкото ползи
- 13:03 Започва записването за начално обучение по тенис на корт за деца във Варна