Сътрудничеството между България и Италия е отлично, заяви заместник вътрешният министър на Италия
България 09.07.2003 17:08
“Сътрудничеството между вътрешните министерства на България и Италия е отлично” – това заяви на брифинг днес зам.министърът на вътрешните работи на Италия г-н Антонио Д Али.
Днес той се срещна със зам.министър Бойко Коцев, с директорите на НСБОП ген. Р.Миланов, на НСГП – полк. В.Григоров, на НС “Жандармерия” ген. Ж.Живков, с Ректора на Академията на МВР генерал К. Таушанов. На срещата присъстваха и други ръководители на централни служби и направления към МВР. В разговорите бяха обсъдени перспективите на бъдещото двустранно сътрудничество в борбата срещу различните форми на организираната престъпност, корупцията, миграцията, противодействието на наркотрафика. Един от акцентите бе обучението на български полицейски служители в Италия, както и нови форми на обучение в Академията на МВР по италиански модел.
“По време на срещата дискутирахме многобройни теми за бъдещото ни сътрудничество” – каза зам.министър Д Али “те ще бъдат предмет на среща между експерти през м.септември т.г. Крайната ни цел е тези разговори да приключат с подписването на Споразумение за сътрудничество по време на срещата на министрите на вътрешните работи на България и Италия, която смятаме, че ще може да се проведе до края на тази година”.
“Като председателствуващ на ЕС през следващите шест месеца, Италия счита, че България е в най-добър синхрон с пътната карта, която й е предначертана за присъединяването към европейското семейство” – добави още италианският гост. Той изрази своята увереност, че страната ни ще спази всички срокове за приключване на преговорите, което ще позволи през 2004 г. България да стане наблюдател, а през 2007 г. – пълноправен член на Европейския съюз.
Днес той се срещна със зам.министър Бойко Коцев, с директорите на НСБОП ген. Р.Миланов, на НСГП – полк. В.Григоров, на НС “Жандармерия” ген. Ж.Живков, с Ректора на Академията на МВР генерал К. Таушанов. На срещата присъстваха и други ръководители на централни служби и направления към МВР. В разговорите бяха обсъдени перспективите на бъдещото двустранно сътрудничество в борбата срещу различните форми на организираната престъпност, корупцията, миграцията, противодействието на наркотрафика. Един от акцентите бе обучението на български полицейски служители в Италия, както и нови форми на обучение в Академията на МВР по италиански модел.
“По време на срещата дискутирахме многобройни теми за бъдещото ни сътрудничество” – каза зам.министър Д Али “те ще бъдат предмет на среща между експерти през м.септември т.г. Крайната ни цел е тези разговори да приключат с подписването на Споразумение за сътрудничество по време на срещата на министрите на вътрешните работи на България и Италия, която смятаме, че ще може да се проведе до края на тази година”.
“Като председателствуващ на ЕС през следващите шест месеца, Италия счита, че България е в най-добър синхрон с пътната карта, която й е предначертана за присъединяването към европейското семейство” – добави още италианският гост. Той изрази своята увереност, че страната ни ще спази всички срокове за приключване на преговорите, което ще позволи през 2004 г. България да стане наблюдател, а през 2007 г. – пълноправен член на Европейския съюз.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:19 Съдии от МНС завеждат дело срещу администрацията на Тръмп
- 12:11 Сеизмолог: През следващите месеци ще има множество земетресения с магнитут 5, дори 6, във Венецуела
- 12:03 Великобритания продава 100 000 тона конфискуван руски петрол и дава парите на Украйна
- 11:55 Витанов защити проекта за държавен бюджет: Времето на фискалните илюзии и абракадабри приключи
- 11:50 Прокуратурата за удара на "Тракия": Няма данни за заспал водач или спукана гума на тира
- 11:47 Две фирми са глобени с 310 000 евро за продажба на фалшиво масло като немско
- 11:44 10-годишно момиче се удави в басейна на хотел в Ахелой
- 11:39 Майките излизат на протест на 1 юли