Съпруга на изпаднал в будна кома чака дете

България 21.12.2013 23:45

Съпругата Мира на пострадалия от взрива на газова бутилка в софийски китайски ресторант Наско чака дете, стана ясно от предаването на „Предай нататък”. Детето трябва да се роди на 30 април 2014 година. За нещастие, тя не е успяла да съобщи радостната вест, тъй като нещастието я е изпреварило, а от инцидента мъжът и е в будна кома.

Мъжът е сред жертвите на взрива на газова бутилка в софийски китайски ресторант. Той е в така наречената „будна кома” и лекарите не знаят дали ще се върне към живота.

След изписването на Наско от „Пирогов” той вече е в къщи, където ще бъде под грижите на съпругата си и своя брат близнак.

Според лекуващият лекар д-р Кондов пострадалият има тежка дифузна травма на мозъка. Състоянието „будна кома” според доктора означава, че организмът е жив, но няма връзка с околния свят.

Човек в такова състояние възприема външните дразнения, но не може да реагира, допълва д-р Кондов. Никой не знае кога ще се събуди и ще се върне към живот, завърши докторът, но надежда има. Единственото, което сега Мира може да направи, е да запише детето си от прегледите на ехографа, за да може баща му да го види след като се събуди. /БЛИЦ

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355