България 10.06.2023 19:27 Снимка: ДНЕС+
Самоснастанили се роми подпалиха изоставена сграда в Горна Оряховица
Клошари подпалиха изоставена сграда в близост до жп гарата в Горна Оряховица. Сигнал за инцидента е подаден към 8.10 ч. в Оперативния център във Велико Търново. На първия етаж в сградата - бивши оборотни жилища на БДЖ, се самонастанило семейство роми с три деца. Няма пострадали, но е изгоряло имуществото им до идването на огнеборците.
В имота от години нямало ток и вероятната причина за пожара е неправилно боравене с открит огън. Жената обяснявала, че сутринта мъжът и се разходил с цигара из изпълненото с боклуци жилище. Другата версия за инцидента е, че ромката е опитала да готви на открита в имота туристическа газова бутилка и така е предизвикала запалването.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:47 Инспектори на Агенцията по храните спряха 5 тона храни с изтекъл срок на годност
- 09:36 Земетресение с магнитуд 5,9 разтърси Пакистан и Афганистан
- 09:26 Първи мераклия: Николай Ненчев обяви номинацията си за президент
- 09:15 Роберт Фицо: Словакия няма да подкрепи нов заем за Украйна на срещата на върха на НАТО
- 09:05 Петков към Радев: Бизнесмени хиени искат да си върнат предизборна инвестиция за 6 месеца
- 08:53 Горанов: Гюров - кандидат президент! Няма как да накараме нашите избиратели да гласуват за него
- 08:42 Очаква ни един от най-горещите месец юли. Температурите ще доближават до 40°С
- 08:31 Радев: Благодаря на патриарх Даниил! Съхраняването на единството на БПЦ е приоритет