България 05.03.2026 13:30 Снимка: БГНЕС
Съдят бивш шеф на болницата в Раднево за присвояване на средства
Окръжна прокуратура-Стара Загора внесе в съда обвинителен акт срещу 62-годишната М.У. Лицето е обвинено за присвояване на средства в особено големи размери като директор на болницата в Раднево, съобщават от прокуратурата.
Според държавното обвинение в периода от 23.05.2018 г. до 29.01.2019 г. подсъдимата е нарушила Договор за възлагане и управление на болнично заведение и правилата за разпределение на финансовите средства и работната заплата. Тя е определила и разпоредила изплащане на допълнително трудово възнаграждение за личен принос на работещи в лечебното заведение и по този начин присвоила сумата от 218 080 лева (111 502 евро).
М.У. определила изплащането на допълнителни трудови възнаграждения на служители в здравното заведение без да приложи документи със заеманите от тях длъжности и трудови договори, както се изисква по закон. Служителите получили заплатите в нарушение на Правилата за разпределение на финансовите средства и работната заплата. Между 70 и 90 лица са получили допълнителни възнаграждения в общ размер на 218 080 лева, които не са възстановили.
Делото ще продължи в Окръжен съд-Стара Загора.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци