
България 11.04.2022 11:24 Снимка: ДНЕС+
Сабрутев от ПП е предлагал друг пост на Каримански
„Аз не съм предлагал пост. Направих предложение за излизане от ситуацията, в която сме. Предложение, с което коалицията ще излезе още по-силна и обединена, а двамата кандидати ще получат повече от това, за което кандидатстват. В петък помолих г-н Каримански за кратка дискусия. Срещнахме се в кафето на парламента. И му казах, че търся win-win решение – това е моя инициатива. Зададох му въпроса какво мисли, ако неговата кандидатура бъде издигната за представител на България в Световната банка. Това не беше раздаване на постове, това беше дискусия вътре в коалицията”. Това заяви пред Нова телевизия депутатът от ПП Венко Сабрутев в отговор на въпрос предлаган ли е друг пост на Любомир Каримански, за да се откаже от надпреварата за шеф на БНБ.
По думите му дискутираното с Каримански в било възможността коалицията да излезе с нова кандидатура, която да обедини всички народни представители. „Той каза, че трябва да говори със Слави и Тошко. Не сме се разбирали този разговор да остане само между нас. Тук няма скрито-покрито”, подчерта Сабрутев. И допълни: „Това, което ПП направи, е да потърси най-подходящия кандидат за поста гуверньор на БНБ. Още в началото зададохме стандартите, на които трябва да отговаря той”.
Според него ПП е дала ясна заявка, че ще търсим обединителна кандидатура. „Твърдо смятаме, че кандидатурата на Андрей Гюров беше точно такава. Той е човек със солиден опит и образование и безупречен имидж. Когато създавахме коалицията ясно казахме, че ние няма да раздаваме постове. Ще се търси най-добрата кандидатура за всеки един пост”./NOVA
Още по темата
![]() |
1 | 2.08845 |
![]() |
1 | 2.32311 |
![]() |
10 | 3.87255 |
![]() |
100 | 4.35277 |
![]() |
1 | 1.71219 |
Последни новини
- 19:34 Камък падна върху автомобил на Самоковско шосе – пострада 24-годишен мъж
- 19:26 Българска делегация, водена от министър Даниел Митов, посети централата на DEA във Вашингтон
- 19:19 Буря с градушка и гръмотевици удари части от страната – пренасочени полети и прекъснат ток
- 19:11 35-годишната жена, убита в Созопол, е ударена поне четири пъти с метален предмет в главата
- 19:03 Спипаха лекари от Пловдив, продавали незаконно метадон, в дома им откриха над 1 млн. лева в брой
- 18:56 Зарков с ирония към ПП: „Барбарос“ и други парапети на абсурда
- 18:49 Орбан забранява ЛГБТ символите по правителствените сгради
- 18:41 Лютив спрей и светкавична атака: Ограбиха мъж в кола в София