
България 19.03.2025 08:47 Снимка: ДНЕС+
С пет месеца закъснение, депутатите от "Величие" полагат клетва в НС
Депутатите от новата девета парламентарна група „Величие" ще положат клетва в Народното събрание днес. Те влизат в парламента 6 месеца след изборите и преизчисляване на резултатите в част от секциите.
"Величие" ще има 10 депутати, като се очаква председател на групата да е идеологът на формацията на Ивелин Михайлов. Той вече заяви, че партията му ще е част от опозицията. След произнасянето на Конституционния съд се стигна до сериозно разместване в Народното събрание.
Депутати от почти всички групи напуснаха, а на тяхно място влязоха народни представители от други райони. А управляващото мнозинство остана на прага от 121. Така сега са под въпрос приемането на ключови законопроекти, сред тях приемането на бюджетът за 2025 година.
Още по темата
![]() |
1 | 2.04094 |
![]() |
1 | 2.32621 |
![]() |
10 | 3.9295 |
![]() |
100 | 4.72426 |
![]() |
1 | 1.79483 |
Последни новини
- 22:28 След оживени дебати: Депутатите приеха окончателно бюджета на НЗОК
- 21:27 Хороскоп за четвъртък, 20 март 2025 г.
- 21:27 Тръмп предлага на Зеленски САЩ да поемат украинските елцентрали като гаранция за тяхната сигурност
- 21:18 Българска следа в досиетата "Кенеди" - можело ли е да бъде предотвратено убийството?
- 21:12 Тръмп и Зеленски говориха по телефона повече от час: Много добър разговор
- 19:30 Транспортираха с медицински хеликоптер пациент в кома от Гоце Делчев до София
- 19:17 Тежко, но стабилно остава състоянието и пациентите от РСМ в болници у нас
- 19:08 ЕС готов да харчи за отбрана, но само за свои оръжия