България 20.06.2023 15:26 Снимка: ДНЕС+
С до 5% вдигат цената на битовия ток
Между 4 и 5% ще поскъпне токът за бита от 1 юли заради включването в микса на по-скъпо електричество от ТЕЦ „Марица изток 2“, разпоредено със заповед на бившия енергиен мистър Росен Христов.
Това заяви председателят на Комисията за енергийно и водно регулиране Иван Иванов, след като взе участие в енергийния форум „Зелена трансформация“.
Той посочи, че регулаторът няма да променя цената на парното в следващите 12 месеца.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:26 Телепортация или гаф? Джани Инфантино се появи на два мача едновременно на Мондиала
- 15:22 Любомир Николов: 20 собственици на незаконни имоти са задържани при акцията в рйон „Приморски“
- 15:15 Ройтерс: Джей Ди Ванс и Марко Рубио говорят по различен начин за Иран и Израел
- 15:07 Любомир Николов: 20 собственици на незаконни имоти са задържани при акцията в рйон „Приморски“
- 14:59 Пламен Абровски, МЗХ: Парите за земеделие в бюджета ще бъдат достатъчни
- 14:51 Нова присъда за бившата първа дама на Южна Корея
- 14:44 Инсулт на шофьор причини катастрофа с камион на АМ "Тракия"
- 14:36 Русия обмисля забрана за износ на дизел