България 12.05.2023 15:21 Снимка: ДНЕС+
Росен Желязков за оставката на Гешев: Всичко трябва да е подчинено на законите
"Не съм в течение с детайлите, но всяко действие трябва да бъде строго подчинено на законите и на конституцията на страната, защото противното, дори и да е много добре оправдано политически, ще внесе прецеденти, които след това ще отекват дълго време с подобни такива, така че всичко трябва да бъде lege artis (както трябва)" - така председателят на Народното събрание Росен Желязков коментира новината, че прокурори от Висшия съдебен съвет са поискали оставката на главния прокурор Иван Гешев.
Самият Желязков не бе в течение за поисканата оставка, тъй като тя бе поискана докато той бе на среща с българските евродепутати в зала "Запад" на парламента, а журналисти го попитаха за Гешев минути след края ѝ.
"Считам, че сме длъжни да излъчим стабилно управление, защото проблемите са толкова големи, че е безотговорно да отидем на нови избори със същия резултат", каза още Желязков.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:31 Диана Дамянова: Служебният кабинет носи белези на силно влияние от Румен Радев
- 18:20 Лора този път трепна на последна стрелба и болезнено се размина с медал
- 18:08 Трайков: Ремонтът на хидроагрегат 2 в ПАВЕЦ „Чаира“ приключва, свършена е много и сериозна работа
- 17:56 Зарков: Повлякохме крак и промяната ще разтресе всяка една организация в страната
- 17:45 Графолог за бележките от Петрохан: Човек със сексуална особеност, която не е можел да контролира
- 17:34 Каримански: Кабинетът трябва да внесе удължителен бюджет, но не и да прокарва политики чрез него
- 17:23 Община Ардино за седми път обяви частично бедствено положение
- 17:11 Обследването на потъналия кораб ще продължи след подобряване на времето