България 16.05.2025 17:13 Снимка: ДНЕС+
Росен Желязков: Подкрепяме европейското бъдеще на Молдова и усилията ѝ за сближаване с ЕС
"България подкрепя европейското бъдеще на Молдова и усилията ѝ за реформи и сближаване с ЕС". Това заяви премиерът Росен Желязков по време на разговор в Тирана с президента на Молдова Мая Санду, съобщават от Министерския съвет във Фейсбук.
Росен Желязков е в Тирана за Шестата среща на върха на Европейската политическа общност. Той беше посрещнат лично от премиера на Албания Еди Рама.
Премиерът подчерта, че страната ни ще продължи да бъде активен партньор по този път. В разговора беше засегната и темата за българското малцинство в Молдова – мост между двата народа и важен приоритет за българската външна политика.
България ще продължи да оказва подкрепа за опазването на културната идентичност и образователните възможности на българите в Молдова.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:28 Гръцкият парламент одобри ускорено експулсиране на мигранти
- 19:22 В Австралия конфискуваха над 100 000 гигантски съскащи хлебарки, за 120 000 € (ВИДЕО)
- 19:14 Муцунски: Случаят с Ива Михайлова, блъсната на път в РСМ, е в юрисдикцията на съдебната система
- 19:07 Кая Калас за преговорите с Украйна: Институциите на ЕС да създадат работна група
- 18:59 Нетаняху ще се кандидатира за преизбиране тази година
- 18:51 Приключи финалния турнир по шахмат за VIII-X клас от Ученическите игри във Варна
- 18:43 Мишел Мафезоли: Вече сме в ерата на бунтовете. Модерността приключва, ще се лее кръв
- 18:35 Министър Велислава Петрова: Решенията за помощ за Украйна ще минават през парламента