България 02.11.2021 19:00 Снимка: ДНЕС+
Родни производители алармират: Българските зеленчуци могат да изчезнат от пазара
Българските зеленчуци може да изчезнат от пазара или да поскъпнат толкова, че да бъдем принудени да купуваме само вносни, предупреждават производители, съобщава Нова телевизия.
„Горива, които нараснаха минимум три пъти, са основната причина за това да няма наши зеленчуци на пазара. 90% от оранжерийното производство няма да има продукция тази зима. Няма кой да купи домат от 5-6 лв. Ще се разчита само на внос”, заяви производителят Атанаска Бялкова.
Именно заради огромните си разходи, хората от сектора настояват за спешни мерки, за да не се наложи да прекратят производството./NOVA
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:35 Министър Петрова обсъди с делегация от САЩ финалните стъпки за безвизово пътуване
- 13:33 Шест досъдебни производства за "Баба Алино" има във варненската прокуратура
- 13:30 28-годишен шофьор навлезе в насрещното край Свищов, при челен удар загина другият водач
- 13:27 Ройтерс: ЕК да увеличи фонда за енергиен преход на по-бедните страни членки в ЕС
- 13:23 Слуцки: Оставката на Стармър е сигнал към "партията на войната" в Европа
- 13:19 Русинова: Как така държавата не може да направи 5 лаборатории за кръвни проби за наркотици?
- 13:14 Владислав Горанов: Вече нищо не зависи от Борисов и Пеевски, "моделът" би следвало да е разграден
- 13:11 Министър Керязов поздрави българските спортисти за Международния олимпийски ден