Ремонтът в СУПЦ - Варна приключва до два месеца

България 05.11.2010 20:12

До два месеца ще приключи ремонтът на Социален учебно-професионален център /СУПЦ/ “Д-р Анастасия Железкова” във Варна, съобщи днес шефът на общинската дирекция „Социални дейности и жилищна политика“ д-р Здравко Марков. Той припомни, че ремонтът е на стойност 5,6 млн. лв., спечелени по ОП “Регионално развитие”.

Ремонтните дейности включват пълно саниране на сградата, обясни д-р Марков. По думите му, в момента в центъра са оставени 15 души, които са крайно нуждаещи се и няма да къде да бъдат настанени. Преди време три семейства обявиха гладна стачка пред сградата на общината с мотива, че заради ремонта остават на улицата. Те обаче имат квартири, работят в чужбина и държат ключовете на центъра без нужда, коментираха тогава от администрацията. По думите на д-р Марков, тези хора вече не живеят там.

Ремонтът няма да увеличи капацитета на социалния център, в който могат да бъдат настанени около 250 души. Бъдещите планове на общината са, да да го превърнат в социален професионален занаятчийски център, в който да се обучават кадри.
През зимата, там се настаняват и варненките бездомници.

CHF CHF 1 2.10803
GBP GBP 1 2.22152
RON RON 10 3.84703
TRY TRY 100 4.00074
USD USD 1 1.6897