България 10.12.2021 14:52 Снимка: ДНЕС+
Разнобой относно бъдещето на Нинова преди пленума на БСП
По традиция напрежение витаеше във въздуха около "Позитано" 20 преди заседанието на Националния съвет на "столетницата". Очаквано поддръжници и противници на настоящото ръководство на партията бяха на коренно различни мнения що се касае до бъдещето на Корнелия Нинова в евентуалната нова управленска формула.
Иначе основната точка в пленума е друга - обсъждане и гласуване на коалиционното споразумение между социалистите и "Продължаваме промяната", "Има такъв народ" и "Демократична България. Припомняме, че заседанието на Националния съвет бе отлагано на 2 пъти - на 4 и 7 декември. Причината - все още не бе оформено управленското споразумение.
"Подкрепят г-жа Нинова за всякакъв пост в тази държава, стига да остави партията на мира. С двете ще гласувам да отиде на позиции, които да я удовлетворява, само да остави партията на мира и без интриги", ироничен бе Кирил Добрев, един от най-отявлените критици на сегашното ръководство.
Друг от опозиционерите в партията - шефът на софийската структура на БСП Калоян Паргов, обаче бе по-умерен. "Без значение, че аз съм един от най-острите й критици, тя има управленски опит. Не можем да кажем на черното бяло."
"Корнелия Нинова има пълното право да участва в управлението на страната, напълно го е заслужила", защити лидера си проф. Георги Михайлов. Подобна бе и реториката на Румен Гечев. "Напълно нормално е лидер на партия да бъде премиер или вицепремиер, каквато е практиката на Запад", каза той./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:38 Шумоизолирана и със собствен ток: ГДБОП удари още една нелегална фабрика за цигари
- 11:30 ЕП гласува да свали ли имунитета на Илхан Кючюк
- 11:28 Подадени са 80 сигнала за паднали дървета и запушени шахти след мощната буря в Пловдив
- 11:23 Le Figaro: Украинските служби стоят зад атентата срещу олигархa Вадим Ермолаев
- 11:15 Продължава издирването на 11-годишната Наталия, отвлечена от пастрока си
- 11:07 Тръмп летя за пръв път с подарения от Катар самолет
- 10:59 Сестрата на отвлечената: Наталия го наричаше "татко", тръгнала е с него, защото има нож
- 10:52 МФ очаква бюджетен дефицит от 2,4 млрд. евро в края на юни