България 12.02.2024 13:04 Снимка: ДНЕС+
Разходка на куче без повод в парка ще струва 100 лева на собствениците
100 лева е първоначалната глоба за разходка на куче без повод или за неносене на паспорта на домашния любимец, напомнят от Столичен инспекторат. При повторно нарушение глобата се увеличава.
Всеки собственик на четириного е длъжен да държи кучето си на каишка по време на разходка, да носи паспорта му, а животното да има поставен микрочип и актуална ваксина против бяс и да е регистрирано в районната администрация.
Намордника е задължителен само за кучетата, които да доказано агресивни.
"За миналата година сме проверили над 2900 собственика на домашни любимци, от които 200 са с нарушения - водене без повод или паспорт или ухапвания на друго животни или човек. Нашите ежедневни проверки показват, че с всяка година собствениците на кучета се научиха да спазват правилата - носят снимки на паспорта, имат микрочип и ваксина против бяс. Най-честите нарушения са, че ги водят без повод", казва д-р Божидара Гинчева, началник сектор в Столичен инспекторат.
Домашните любимци могат да се пускат свободно само с специалните площадки за разходка на кучета, напомнят още от инспектората. Проверките по парковете продължават, съобщи БНТ.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:46 Какво да правим със стотинките?
- 08:38 Владимир Зографски подобри собствения си рекорд в "Четирите шанци"
- 08:31 На Ивановден празнуваме Събор на Св. Йоан Кръстител
- 22:00 Хороскоп за сряда, 7 януари 2025 г.
- 19:33 "Мадуро е лицето, а Силия е юмрукът": Политическият възход на Силия Флорес
- 19:25 "Не съм готов физически". Джокович отказа първия турнир за годината
- 19:20 Daily Star: Една руска ядрена ракета може "да издуха" целия британски кралски флот
- 19:17 Шефът на пожарната: Включвайте духалките директно в контакта, а не в разклонители