България 24.01.2022 14:50 Снимка: ДНЕС+
Радев е единственият държавен глава, който си позволява да прекрачи рамките на правомощията си
„Радев се изживява като самодържавец и като човек, който ще управлява държавата. Чуваме, че има и опити да инженерства политически, създавайки нови политически формации и манипулирайки други. "Продължаваме Промяната" бяха негов проект, той им осигури ресурса и представянето на изборите. Радев е единственият държавен глава, който си позволява да прекрачи рамките на правомощията си. Очевидно има план, с който да овладее държавата“. Това заяви пред „Нованюз“ зам.-председателят на ГЕРБ Даниел Митов, визирайки Румен Радев.
Митов е категоричен, че ще настоява за премахване от Конституцията институцията „служебен кабинет“.
Във връзка с позицията на премиера Кирил Петков около настояванията на Русия за изтегляне на НАТО от наша територия, Митов добави, че в изявлението му липсваха факти.
„Той беше принуден да реагира, след като ние натиснахме в НС. Речта му беше кратка, само с констатации и юридически факти. Очаквахме да чуем геополитическа оценка за рисковете“, добави той./NOVA
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:26 Провал! Израелската система за ПРО не успя да прехване иранските ракети над Димона
- 19:14 Лондон: Няма доказателства, че Иран насочва ракети срещу Европа
- 19:03 Йотова към проф. Герджиков: Вие сте от хората, които ни показвате как да храним добрия вълк в нас
- 18:52 Първа в ЕС: Словения ограничи зареждането на гориво до 50 литра
- 18:42 Бенямин Нетаняху обеща да "атакува поединично" всеки един ирански лидер
- 18:30 Политолог: Руските сили създават плацдарм за пряко настъпление към Киев
- 18:19 Иран обяви, че е ударил летище "Бен Гурион"
- 18:08 МВР хвана 32 шофьори, употребили алкохол, и петима - наркотици