Путин: "Южен поток" е абсолютно необходим
България 04.02.2012 12:14
Днешната ситуация с доставките на газ в Европа показва, колко необходими са проектите за газопроводи "Северен поток" и "Южен поток", заяви руският министър-председател Владимир Путин.
На среща с вицепремиера Игор Сечин и заместник-председателите на УС на "Газпром" Александър Медведев и Андрей Круглов Путин се поинтересува за възможността да бъдат задействани алтернативни енергийни източници. Сечин заяви, че алтернативната генерация ще повиши цената на тока и това ще се отрази на потребителите.
Днес е добре да си спомним за тези, които ни пречеха да построим "Северен поток". Ако не ни пречеха, щеше да има вече втора отсечка и двете щяха да са натоварени. За новите транспортни маршрути "Газпром" щеше да пусне в експлоатация нови находища, включително Бованенковското, активно щяхме да работим по Щокман. И днес нямаше да възникват подобни проблеми, подчерта Путин.
Той се надява, че работата по "Северен поток" ще приключи, а по "Южен поток" ще се активизира. "Днес е очевидно, че тези проекти са абсолютно необходими", подчерта руският премиер.
По-рано редица европейски страни, сред които и България, заявиха, че не получават цялото количество руски газ. Заместник-председателят на УС на "Газпром" Александър Медведев заяви в четвъртък, че заради суровата зима е увеличен до максимум износът на газ. Неговият дневен обем съответства на годишен износ, равняващ се на 180 милиарда куб.м. Медведев изрази недоумение във връзка със съобщенията за значително намаляване на руските газови доставки за Европа. Говорителят на еврокомисаря по енергетика Марлене Холцнер заяви вчера, че Русия е съкратила доставките за девет европейски държави. /РИА "Новости"-БГНЕС
На среща с вицепремиера Игор Сечин и заместник-председателите на УС на "Газпром" Александър Медведев и Андрей Круглов Путин се поинтересува за възможността да бъдат задействани алтернативни енергийни източници. Сечин заяви, че алтернативната генерация ще повиши цената на тока и това ще се отрази на потребителите.
Днес е добре да си спомним за тези, които ни пречеха да построим "Северен поток". Ако не ни пречеха, щеше да има вече втора отсечка и двете щяха да са натоварени. За новите транспортни маршрути "Газпром" щеше да пусне в експлоатация нови находища, включително Бованенковското, активно щяхме да работим по Щокман. И днес нямаше да възникват подобни проблеми, подчерта Путин.
Той се надява, че работата по "Северен поток" ще приключи, а по "Южен поток" ще се активизира. "Днес е очевидно, че тези проекти са абсолютно необходими", подчерта руският премиер.
По-рано редица европейски страни, сред които и България, заявиха, че не получават цялото количество руски газ. Заместник-председателят на УС на "Газпром" Александър Медведев заяви в четвъртък, че заради суровата зима е увеличен до максимум износът на газ. Неговият дневен обем съответства на годишен износ, равняващ се на 180 милиарда куб.м. Медведев изрази недоумение във връзка със съобщенията за значително намаляване на руските газови доставки за Европа. Говорителят на еврокомисаря по енергетика Марлене Холцнер заяви вчера, че Русия е съкратила доставките за девет европейски държави. /РИА "Новости"-БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:40 Хороскоп за неделя, 28 юни 2028 г.
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)