Протест срещу Путин ще се проведе и във Варна
България 04.02.2012 10:22
Руски и български граждани ще се съберат днес от 14.00 часа на пл. „Независимост”, пред Драматичния театър, за да изразят своето несъгласие с начина на провеждане на изборите в Русия, както и да протестират срещу управлението на Путин.
В същия час ще започнат мирни шествия в Москва, както и в повече от 130 града на Русия (а също така и други градове из целия свят) ще се проведе мирно шествие - акция на протест срещу фалшификацията на резултатите на парламентарните избори в Русия и беззаконието на властите.
"Россия без жуликов и воров", "Вы нас даже не представляете", и "МЫ за честные выборы" са основни лозунги на шествието, което ще се проведе във Варна.
Организаторите на митинга са Олег Андреев (професор по икономическа социология, Балтийски институт по Екология, Политика и Право), и Олга Мартова (журналист, член на съюза на руски писатели).
В писмо от участниците в митинга до медиите се казва:
”Искаме да поканим всички неравнодушни хора, всички, които милеят за демокрацията и гражданските права в Русия и в България, да се присъединят към тази мирна акция във Варна! Вземете бяла лентичка или бяло цветенце - символите на чистота - със себе си, усмихвайте се, покажете солидарност!”
Бялите цветя и лентички са отличителните знаци на противниците на Путин, протестиращи срещу фалшифицирането на изборите от 4 декември 2011 г. /Дарик радио
В същия час ще започнат мирни шествия в Москва, както и в повече от 130 града на Русия (а също така и други градове из целия свят) ще се проведе мирно шествие - акция на протест срещу фалшификацията на резултатите на парламентарните избори в Русия и беззаконието на властите.
"Россия без жуликов и воров", "Вы нас даже не представляете", и "МЫ за честные выборы" са основни лозунги на шествието, което ще се проведе във Варна.
Организаторите на митинга са Олег Андреев (професор по икономическа социология, Балтийски институт по Екология, Политика и Право), и Олга Мартова (журналист, член на съюза на руски писатели).
В писмо от участниците в митинга до медиите се казва:
”Искаме да поканим всички неравнодушни хора, всички, които милеят за демокрацията и гражданските права в Русия и в България, да се присъединят към тази мирна акция във Варна! Вземете бяла лентичка или бяло цветенце - символите на чистота - със себе си, усмихвайте се, покажете солидарност!”
Бялите цветя и лентички са отличителните знаци на противниците на Путин, протестиращи срещу фалшифицирането на изборите от 4 декември 2011 г. /Дарик радио
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:40 Хороскоп за неделя, 28 юни 2028 г.
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)