Променят движението на влакове в участъка между Перник и София

България 19.10.2009 13:47

Временни промени в движението на някои влакове на „Български държавни железници” ЕАД, които пътуват в участъка между Перник и София в интервала между 12:10 ч. до 16:10 ч., ще бъдат въведени от утре, 20 октомври, до 22-ри този месец, съобщиха от БДЖ.

Причината за временното изменение в маршрутите и разписанията на тези влакове е реконструкцията на електропровод Житен – Струма при пътен възел Даскалово във връзка с изграждането на автомагистрала „Люлин”.

Промените в движението няма да засегнат сутрешните и вечерните влакове, с които клиентите на „Български държавни железници” ЕАД пътуват до работните си места, уточниха от пресслужбата на компанията.

През периода на ремонта общо тринадесет крайградски пътнически влака ще бъдат отменени в различни участъци от обичайния си маршрут на движение.

Пет крайградски пътнически влака няма да се движат в участъка от Перник за София, а други осем влака се отменят само в участъка между Перник и Драгичево.

Допълнителни промени ще бъдат въведени в маршрутите на три бързи влака и един крайградски пътнически влак.

Тези влакове ще преминават по обиколен маршрут през гарите Волуяк и Разменна, вместо както по обичайното си разписаниe през гарите Горна баня и Захарна Фабрика.

Други три бързи влака и седем крайградски пътнически влака ще се движат с известни промени в своите разписания.

CHF CHF 1 2.11441
GBP GBP 1 2.21674
RON RON 10 3.84726
TRY TRY 100 3.99948
USD USD 1 1.68956