Проходът „Шипка“ е почистен и опесъчен, пътува се нормално

България 26.12.2025 17:58 Снимка: ДНЕС+

Проходът „Шипка“ е почистен и опесъчен, пътува се нормално

Проходът „Шипка“ е почистен и опесъчен, пътува се нормално. Това съобщиха от Областно пътно управление – Габрово, предава БТА.

Пътят е обработен до асфалт, опесъчено е, няма мъгла, температурите не са твърде ниски. Има усойни места с леки заледявания, при които водачите на пътни превозни средства трябва да внимават, допълват от пътното управление в Габрово.

Дежурните екипи на Областното пътно управление не са получавали сигнали за паднали дървета по пътното платно на прохода Шипка през изминалата нощ. Към този момент в Габрово не вали сняг, има места без електрозахранване.

От Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ в Габрово посочват, че за изминалото денонощие са ликвидирали четири пожара без преки материални загуби и са оказали техническа помощ на седем места.

CHF CHF 1 2.10599
GBP GBP 1 2.24061
RON RON 10 3.84295
TRY TRY 100 3.87452
USD USD 1 1.65945