
България 19.01.2025 15:27 Снимка: ДНЕС+
Проф. Кантарджиев: Грипът ще набира скорост до февруари
Засега епидемичната обстановка се развива нормално, коментира проф. Тодор Кантарджиев. Той прогнозира, че заболелите ще растат до февруари.
"Когато достигнем максималния брой случаи, ще достигнем и максималния имунитет в обществото и ще започнат да намаляват случаите", добави пред БНТ професорът и призова да не всява паника сред хората с информация за новите щамове, тъй като няма наблюдения за тежки случаи.
Епидемиологът посъветва хората в напреднала възраст и хронични заболявания да се пазят, особено на обществени места, където е препоръчително да носят маски
Още по темата
![]() |
1 | 2.09113 |
![]() |
1 | 2.26343 |
![]() |
10 | 3.86375 |
![]() |
100 | 4.02778 |
![]() |
1 | 1.66227 |
Последни новини
- 16:40 Тома Белев: Един милион българи имат вода, но тя не става за пиене
- 16:32 Дания налива над 250 млн. долара в здравеопазване и инфраструктура в Гренландия
- 16:24 Общинския съвет на Варна ще обсъжда утре отпускане на средства за ФК"Спартак 1918" и ФК"Черно море"
- 16:16 Обработват кестеновите дървета по бул. „Владислав Варненчик“ и в парк „Аспарухово“
- 16:10 Цеков за делото Тръмп срещу NYT: Време е и тук да спрем да подминаваме лъжите на соросоидни дадзибао
- 16:03 Ивайло Вълчев,ИТН: Евросъюзът е в системна криза, поради липса на лидери, лидерство и посока
- 15:55 В Полша започнаха да пишат по колите на украинците: "На фронта"
- 15:48 Киевски институт твърди, че над 60% от украинците ще понасят войната колкото е необходимо