България 02.02.2024 10:49 Снимка: ДНЕС+
Проф. Георги Рачев: Във вторник на плажа по джапанки, ще е до 20 градуса
Топлото време ще е до 10 февруари със сигурност, казва метеорологът
Днес на Петльовден ще повали малко в Централна северна България, след това в Южна. След което студеният фронт ще мине в южна посока и огромна парче от антициклон ще обхване почти цяла Европа. В Скандинавия започналата буря ще продължи и така ще е цяла седмица, обясни метеорологът проф. Георги Рачев по Би Ти Ви.
У нас обаче времето става все по-топло и във вторник, на 6 февруари, може на плажа по джапанки - температурите някъде ще стигнат до 20 градуса.
В тези дни ще бъде по-топло и от Мадрид, където преди дни отбелязаха 30 градуса, каза Рачев.
Топлото време ще е до 10-11 февруари със сигурност. След това ще се захлади. Над цяла Европа ще е топло, даже икономистите правят връзка, че това, ако не стопира, поне ще потиска цените на горивата да вървят нагоре, обясни професорът.
В неделя и особено от понеделник предстои много топло време. Тогава обаче се очаква и силен западен вятър до 60 км в час. Дори при висока температура трябва да има едно шалче на врата, защото ще се усеща по-студено.
В ниските части на страната, където има ски писти, няма да е добре за снежната покривка, тъй като обедните температури ще са двуцифрени, предвижда проф. Рачев.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 15:47 Генералният щаб на Украйна отрече очевидното: Гуляйполе и Мирноград не са паднали
- 15:34 Полша харчи €2 млрд. за система срещу руските дронове по източната си граница
- 15:23 Лавров: В случай на изостряне на ситуацията в Тайванския проток Русия ще подкрепи Китай
- 15:12 Десетки задържани в Париж, след като палиха димки, пиратки и фойерверки край Айфеловата кула
- 15:01 Съветът за сигурност на ООН се събира извънредно заради израелското признаване на Сомалиленд
- 14:50 Българската гайда влезе в Списъка на нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО
- 14:39 Патриарх Даниил: Длъжни сме да се стремим да опазваме мира, към който Господ ни е призовал
- 14:26 Проучване: Доверието в Макрон спадна до най-ниските си нива, откакто е президент