България 16.06.2023 12:42 Снимка: ДНЕС+
Проф. Георги Рачев: Лятото ще дойде със слънце и температури почти от 30 градуса
Астрономическото лято ще дойде със слънце и температури почти от 30 градуса. В началото на следващата седмица времето постепенно ще се подобрява и температурите ще стигнат максималните за края на юни.
Това обяви пред Би Ти Ви проф. Георги Рачев. В събота на много ще продължи да вали, в неделя процесът свършва, след което започва слънце от порядъка на 7-8-10 часа, като ще има двудневен подгравящ период до астрономическото лято. Идва си лятото, свършва този период, успокои климатологът. На морето обаче до утре на обяд времето ще е добро.
Проф. Рачев смята, че последствията от рухналата стена на язовир "Каховка" няма как да повлияе на качеството на водата в Черноморието, резултатите ще се наблюдават в залива на Одеса.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.90089 |
USD
|
1 | 1.66994 |
Последни новини
- 08:56 Гроздан Караджов: ПП–ДБ бетонираха монопола на БДЖ под прикритието на реформи
- 08:47 Зеленски протака, иска да разговаря с представители на ЕС след преговорите със САЩ
- 08:39 Маркон ще прекара Коледа при френските войски в Обединените арабски емирства
- 08:31 Сачева: Назярян няма да приеме да е служебен премиер, с подкрепата на Пеевски влязохме в еврозоната
- 20:32 Хороскоп за понеделник, 22 декември 2025 г.
- 19:35 Руски сили са отвели на руска територия около 50 жители от гранично село в Сумска област
- 19:24 Две звезди са на път да се сблъскат: Свръхнова ще е видима от Земята
- 19:12 Песков: В графика на Путин до края на годината няма разговор с Тръмп