България 09.01.2023 10:50 Снимка: ДНЕС+
Проблем със системата за билетите в столичния градски транспорт: може да ви таксуват "неволно"
Нов проблем с електронната система за билетите в столичния градски транспорт. По сигнал на пътуващите валидаторите източват суми от електронните портфейли (виртуални карти), инсталирани в мобилните им устройства.
Виртуалните трансакции са възможни за малки суми - цената на едно билетче е 1.60 лв., без да се иска потвърждение от собственика на мобилния портфейл.
Това може да се случи, например, ако човекът си носи мобилния телефон в джоба и се доближи до устройството за валидиране на билет, алармира IT специалистът Николай Недялков.
Той демонстрира в ефира на „Здравей, България” как неволно пътник може да бъде таксуван двойно.
Директорът на Центъра градска мобилност Димитър Дилчев уточни, че изчакването на метрото е за сметка на пътуващите.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:38 Владислав Горанов: ПБ да покаже воля за по-бърза консолидация, иначе ще агонизираме
- 08:31 Президентът: България държи златна карта – днес големите проекти минават през нашата страна
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син