Премиерът Желязков поздрави папа Лъв XIV, пожела му здраве, дълголетие и мъдрост

България 18.05.2025 17:45 Снимка: ДНЕС+

Премиерът Желязков поздрави папа Лъв XIV, пожела му здраве, дълголетие и мъдрост

Министър-председателят Росен Желязков поздрави Негово Светейшество папа Лъв XIV, като му пожела здраве, дълголетие и мъдрост. Двамата имаха кратък разговор след края на днешната тържествена литургия във Ватикана, когато с папата се видяха ръководителите на делегациите, присъстващи на събитието.

В разговора си с Негово Светейшество папа Лъв XIV премиерът Росен Желязков изрази увереност, че отношенията между българската държава и Ватикана ще продължат да се развиват възходящо. Изтъкна още значението на добрия диалог между Ватикана и Българската православна църква.

Премиерът Желязков и папа Лъв XIV размениха също така няколко думи и по повод предстоящата им среща в навечерието на 24 май.

По традиция следващата седмица, когато ще отбележим един от най-обичаните празници в България - Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност - българска делегация ще посети Ватикана. Делегацията ще бъде водена от министър-председателя Росен Желязков.

Още по темата

CHF CHF 1 2.08488
GBP GBP 1 2.32091
RON RON 10 3.83188
TRY TRY 100 4.49904
USD USD 1 1.74721