България 31.03.2024 17:06 Снимка: ДНЕС+
Преизчисляват служебно пенсиите на 350 000 пенсионери
Националният осигурителен институт (НОИ) ще преизчисли служебно от 1 април пенсиите на близо 350 000 души, придобили стаж след пенсионирането си. Това съобщи БиТиВи.
Едно от условията за попадане в обхвата на служебното преизчисляване е лицата да имат осигурителен стаж през предходната календарна година. Другото условие е лицето да не е подало заявление за преизчисляване на пенсията му с осигурителен стаж и доход, защото служебното преизчисляване обхваща единствено осигурителния стаж, поясни директорът на дирекция "Пенсии" в НОИ Любомира Язаджиева.
Тя изтъкна, че в последните години броят на работещите пенсионери се увеличава. Най-много са те в София, Пловдив и Варна.
Язаджиева заяви, че близо 90 000 души не са получили увеличение на пенсиите си, въпреки преизчислението. По думите й това се дължи най-вече на малката продължителност на стажа, който са положили.
Увеличението на пенсиите ще започне да се изплаща още от началото на април, каза още тя.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Иво Христов иска да възстановим членството си към научен институт в Русия
- 19:28 Отмениха наказанието на Невена Зартова за забавени дела и пропуски като прокурорски шеф
- 19:20 Карлос Насар прие покана да рекламира България чрез туризма
- 19:12 Силни бури парализираха транспорта в Япония и Нова Зеландия
- 19:03 Дават "иранска помощ" на земеделците за поскъпналите торове и горива
- 18:54 Ценни съкровища от Желязната епоха ще бъдат показани за първи път в Шотландия
- 18:46 Китай: Все по-чести екстремни явления през настоящия сезон
- 18:38 Шотландия вече се готви за сбогуване с Мондиала, шансът за продължаване падна до 5%