Предстои изграждането на нов ГКПП на българо-македонската граница

България 04.05.2005 17:31

Министърът на външните работи Соломон Паси ще посети утре община Струмяни, Благоевградска област, по покана на кмета на общината и областната управа, съобщава агенция БТА. Визитата е свързана с предстоящото изграждане на ГКПП Струмяни-Берово между България и Македония, уточняват от МВнР. Общините Струмяни и Берово са побратимени и поддържат традиционно добри връзки.

Изграждането на ГКПП Струмяни-Берово се осъществява по силата на подписана през 1999 г. спогодба между България и Македония. Финансирането на пропускателния пункт е по програма ФАР - "Външни граници", като по-голямата част от необходимите средства са осигурени от държавния бюджет. През октомври 2005 г. предстои да бъде подписан договор за изпълнението на проекта, който трябва да бъде завършен за 20 месеца.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355