
България 25.04.2025 12:47 Снимка: iStock by Getty Images
Председателят на ресорната комисия в НС иска доклад от КРС за проблема с мрежата на Vivacom
Вече два часа потребители на единия мобилен оператор срещат проблеми с мрежата, а на всичкото отгоре няма никаква публична информация по случая, заявява Кирил Добрев
Председателят на Комисията по транспорт и съобщения в Народното събрание Кирил Добрев ще поиска официален доклад от Комисията за регулиране на съобщенията относно проблема с мрежата на Vivacom. Това съобщава самият той в профила си във Facebook малко след като стана ясно, че потребители от цялата страна са останали без достъп до услугите на телекома заради срив.
"Вече два часа потребители на единия мобилен оператор срещат проблеми с мрежата, а на всичкото отгоре няма никаква публична информация по случая. Подобен срив засяга стотици хиляди потребители в цялата страна - частни лица, бизнеси, здравни и спешни услуги. В ерата на дигиталната свързаност, достъпът до мобилна мрежа не е лукс, а базова необходимост и право", пише Добрев в социалната мрежа.
И настоява за спешна публична информация от страна на оператора относно причините за прекъсването, очакваното време за възстановяване, както и за мерките, които се предприемат за недопускане на подобни случаи в бъдеще.
"Като председател на Комисията по транспорт и съобщения ще изискам официален доклад от страна на КРС и ще разгледа възможностите за подобряване на механизмите за превенция и реакция при подобни инциденти", подчертава Добрев.
Междувременно малко след 11 часа стана ясно, че проблемът с мрежата е отстранен, а на сайта на Vivacom беше публикувано съобщение със съвети как потребителите да процедират, ако изпитват затруднения с използването на услугите.
"Ако все още изпитвате затруднения с използването на мобилни гласови услуги или мобилен интернет, молим да рестартирате своето устройство или да активирате и деактивирате самолетния режим. Това ще помогне за възстановяване на нормалната работа на услугите", гласи съобщението на Vivacom.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 21:11 Хороскоп за четвъртък, 18 септември 2025 г.
- 21:09 Лавров: Киев се опитва да саботира политическите усилия на САЩ за решаване на конфликта в Украйна
- 21:05 Чарлз III разговаря с Тръмп в двореца "Уиндзор", историческата официална визита започна
- 21:01 Теменужка Петкова: Асен Василев да не забравя, че през 2025-а плащаме негови стари сметки!
- 19:34 Турция въвежда задължителни психотестове преди сключване на брак
- 19:27 Хърватия вече има първата плаваща аптека
- 19:21 Лебедев: Руските сили нанесоха удар по завод, произвеждащ системи за насочване на ракети за ВСУ
- 19:13 Фридрих Мерц пред Бундестага: Путин изпитва търпимостта ни