Правят информационен център за ирландските туристи във Варна

България 15.05.2009 14:49

Възможността да се наеме общинска сграда или помещение във Варна за разкриването на информационен офис за ирландските туристи, беше обсъдена днес по време на срещата на кмета Кирил Йорданов с посланика на западноевропейската страна Н. Пр. Джефри Кийтинг.

Макар градоначалникът да остана изненадан от това, дипломатът го уведоми, че вече е разговаряно за едно помещение в морския град. Негово превъзходителство съобщи, че през това лято отново ще има директни полети от ирландския град Корк към Варна.

По думите му, макар все още да е рано да се прогнозира, през предстоящия туристически сезон могат да се очаква доста летовници от родината му да посетят нашето Черноморие поради изгодните цени, които се предлагат тук. Дипломатът поясни, че поради финансовата криза много от ирландицте си правят сметката да почиват в курорти, където ще им излезе по-евтино, а България е такава дестинация.

CHF CHF 1 2.09157
GBP GBP 1 2.23166
RON RON 10 3.84031
TRY TRY 100 3.88827
USD USD 1 1.66086