България 26.04.2024 09:35 Снимка: ДНЕС+
Пожар е избухнал на товарен кораб за България, има пострадал
Пожар е избухнал в двигателния отсек на товарен кораб, плаващ от Египет за България през пролива Дарданели.
14-членният екипаж на плавателния съд е евакуиран, един от тях е в тежко състояние и откаран в болницата в Чанаккале, съобщава NTV, цитирани от Нова.
"Пожарът е избухнал в района на Акбаш на 107-метровия сухотоварен кораб под флага на Барбадос AK DISCOVERY, който се е насочвал към пристанище Варна. Към района са били изпратени влекачи и бързоходна спасителна лодка. Движението на плавателни съдове в двете посоки в пролива Дарданели бе временно спряно“, уточнява телевизията.
След потушаването на пожара и евакуацията на екипажа, корабът е изтеглен до пристанище, а движението през пролива е било възобновено.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:48 Радев отговори на Петков:Да благодари на “Боташ”,че съхранява купения от него скъп и непродаваем газ
- 11:37 ISW: Руснаците превзеха село в Покровското направление, ВСУ напреднаха в Харковска област
- 11:25 Рая Назарян отдаде почит на жертвите на комунистическия режим
- 11:15 Дара ще ни представя на „Евровизия 2026“ във Виена през май
- 11:14 Цветлин Йовчев: Ролята на МВР в изборния процес се преекспонира
- 11:02 Февруари започва с обилен сняг и виелици, студ в първите дни на месеца
- 10:50 Вучич подписа правосъдните закони, които ЕК определи като крачка назад за евроинтеграцията на Сърбия
- 10:39 Лондон и Токио ще си сътрудничат за веригите на доставки на редкоземни минерали