България 28.08.2023 09:13 Снимка: ДНЕС+
Полицейски екипи обхождат превантивно пожароопасните райони в Бургаско
Полицейски екипи извънредно ще обхождат районите с повишен риск от пожари в Бургаско. Те ще патрулират в селата Банево, Изворище, Ветрен, Миролюбово, Брястовец, Рудник и Черно море, където са регистрирани повече пожари през последния месец, съобщи Нова телевизия.
Полицаите ще са в тесен контакт със служители от РДПБЗ-Бургас, които са в готовност в случай на нужда да се включат в потушаване на евентуални пожари.
Към момента противопожарни и гасителните действия се извършват в две зони. Едната е местност "Калината" край с. Кошарица, общ. Несебър, където горели сухи треви и храсти. Пожарът е локализиран и контролиран.
Другата зона е между селата Росен и Равна гора в община Созопол. Вчера около 16 ч. там е възникнал пожар, който до момента е изпепелил кошара от 300 кв.м. Животните са спасени.
Засегнати от низов пожар са 200 дка смесена гора и 4000 дка сухи треви. На място са пет противопожарни автомобила и 14 огнеборци, които се опитват да ограничат огъня, обхванал смесената гора и сухите треви и растителност край Равна гора.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:28 Хороскоп за понеделник, 24 август 2026 г.
- 19:37 Медведев обвини Зеленски в „героизиране на нацисти“ заради паметник на Мазепа
- 19:27 Повечето германци очакват Мерц да бъде сменен преди следващите избори
- 19:16 Гърция се готви за нова гореща вълна с температури до 40 градуса
- 19:06 Тъмната страна на гурутата от Епстийн до Садхгуру: насилие, секс и индустрия за милиони
- 18:55 Издирват 22 моряци след потъването на товарен кораб край Индия
- 18:45 Путин похвали чеченските бойци, а руски удари засегнаха пристанище „Южни“
- 18:34 73,538 млн. евро е рамката на бюджета на община Несебър