България 22.08.2024 14:10 Снимка: ДНЕС+
Полицай застреля зет си по време на нощен лов
Издъхналият 24-годишен мъж е бил служител на Държавното ловно стопанство "Каракуз", на чиято територия е бил ловът
47-годишен полицейски инспектор простреля смъртоносно зет си тази нощ по време на нощен лов в дуловското село Колобър, съобщи БНТ.
Двамата мъже и още един техен роднина излезли на лов за дребен дивеч в Държавно ловно стопанство "Каракуз". Застреляният 24-годишен мъж е работил там като горски стражар.
Двамата са имали разрешение за лов на дребен дивеч, уточниха от Окръжната прокуратура в Силистра. Изстрелът е произведен със законно притежавана ловна пушка. Имало е и свидетели на инцидента, които са разпитани.
24-годишният мъж е прострелян в областта на гърдите. Той е откаран в болница, но въпреки усилията на лекарите е издъхнал.
47-годишният полицай е задържан и предстои да бъде привлечен към наказателна отговорност и по преценка на наблюдаващия прокурор задържането му да бъде удължено за срок до 72 часа.
Работата по случая продължава под ръководството и надзора на Окръжната прокуратура в Силистра. Изясняват се всички факти и обстоятелства около фаталния инцидент.
Наказанието в такива случаи е от 1 до 6 години затвор.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10417 |
GBP
|
1 | 2.2238 |
RON
|
10 | 3.84544 |
TRY
|
100 | 4.04418 |
USD
|
1 | 1.70205 |
Последни новини
- 20:37 Хороскоп за сряда, 5 ноември 2025 г.
- 19:33 Битка с глупостта: Инфлуенсърите в Китай вече ще доказват професионална квалификация
- 19:25 Натали Трифонова отпразнува погачата на сина си
- 19:17 Седемкратният шампион Джокович все пак ще играе на АТР финалите
- 19:10 София и Скопие подписват ключов документ за строежа на жп тунела от Коридор №8
- 19:02 Безкрайна борба на центъра и крайнодясното. Европа навлиза в епоха на повтарящи се цикли
- 18:56 Гуверньорът на БНБ: Или промени в бюджета, или алтернативата е по-високи данъци и по-висок дълг!
- 18:53 Най-страшните места в Европа, в които има хелоуински дух