Подписваме споразумение за сътрудничество в областта на информационните технологии с Македония

България 02.11.2004 10:27

Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Николай Василев и министърът на транспорта и съобщенията на Република Македония Агрон Буджаку ще подпишат днес споразумение за сътрудничество в областта на информационното общество, телекомуникациите и пощенските услуги. Церемонията по подписването ще се състои в Министерството на транспорта и съобщенията.

Споразумението е първият документ, който ще бъде подписан между двете страни в областта на информационните и комуникационните технологии. То е израз на общото желание на двете правителства за по-тясно взаимодействие, насочено към по-нататъшното развитие на съобщителния сектор и на информационното общество.

Министър Буджаку е на посещение в страната ни по покана на вицепремиера Василев. В рамките на своята визита македонският министър ще вземе участие в “Икономическия форум на страните от Югоизточна Европа”, който ще се проведе днес и утре в София, съобщиха от пресцентъра на МТС.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355