Подписахме меморандум за военно сътрудничество с Македония и Албания
България 18.05.2005 12:46
Тристранната среща в Охрид дава възможност за бъдещо интензифициране на сътрудничеството и аз се надявам, че Албания, Македония и Хърватия ще бъдат поканени да се присъединят към НАТО през 2006 г.
Това заяви българският министър на отбраната Николай Свинаров след подписването на меморандум за военно сътрудничество с македонския и албанския си колега Йован Манасиевски и Пандели Майко, съобщи БТА.
Свинаров изрази задоволство от възможността министерствата на отбраната на Македония, Албания и България да работят заедно за ускоряването на процеса на присъединяване на страните от Адриатическата група към НАТО.
Уверени сме, че сигурността на региона ще бъде на по-високо ниво, когато Албания, Македония и Хърватия се присъединят към НАТО и когато Сърбия и Черна гора и Босна и Херцеговина бъдат поканени да се присъединят към програмата "Партньорство за мир", каза Свинаров.
Македонският министър на отбраната Йован Манасиевски посочи, че подписаният меморандум се отнася до военното техническо и научно сътрудничество, добавяйки, че допълнителни инициативи ще бъдат обсъдени на конференцията днес.
Той също изрази благодарност към България и нейния министър на отбраната за подкрепата към Албания и Македония на пътя им към членство в НАТО. Подписването на меморандума дава ново качество на отношенията между трите страни, каза и албанският министър на отбраната Пандели Майко.
Днес ние направихме значителна стъпка за стабилността на региона и сигурността, каза албанският министър. Информацията е на News.bg.
Това заяви българският министър на отбраната Николай Свинаров след подписването на меморандум за военно сътрудничество с македонския и албанския си колега Йован Манасиевски и Пандели Майко, съобщи БТА.
Свинаров изрази задоволство от възможността министерствата на отбраната на Македония, Албания и България да работят заедно за ускоряването на процеса на присъединяване на страните от Адриатическата група към НАТО.
Уверени сме, че сигурността на региона ще бъде на по-високо ниво, когато Албания, Македония и Хърватия се присъединят към НАТО и когато Сърбия и Черна гора и Босна и Херцеговина бъдат поканени да се присъединят към програмата "Партньорство за мир", каза Свинаров.
Македонският министър на отбраната Йован Манасиевски посочи, че подписаният меморандум се отнася до военното техническо и научно сътрудничество, добавяйки, че допълнителни инициативи ще бъдат обсъдени на конференцията днес.
Той също изрази благодарност към България и нейния министър на отбраната за подкрепата към Албания и Македония на пътя им към членство в НАТО. Подписването на меморандума дава ново качество на отношенията между трите страни, каза и албанският министър на отбраната Пандели Майко.
Днес ние направихме значителна стъпка за стабилността на региона и сигурността, каза албанският министър. Информацията е на News.bg.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:19 Съдии от МНС завеждат дело срещу администрацията на Тръмп
- 12:11 Сеизмолог: През следващите месеци ще има множество земетресения с магнитут 5, дори 6, във Венецуела
- 12:03 Великобритания продава 100 000 тона конфискуван руски петрол и дава парите на Украйна
- 11:55 Витанов защити проекта за държавен бюджет: Времето на фискалните илюзии и абракадабри приключи
- 11:50 Прокуратурата за удара на "Тракия": Няма данни за заспал водач или спукана гума на тира
- 11:47 Две фирми са глобени с 310 000 евро за продажба на фалшиво масло като немско
- 11:44 10-годишно момиче се удави в басейна на хотел в Ахелой
- 11:39 Майките излизат на протест на 1 юли