Подписаха новия КТД за учителите, ще актуализират с анекс финансовите параметри

България 06.12.2022 15:11 Снимка: ДНЕС+

Подписаха новия КТД за учителите, ще актуализират с анекс финансовите параметри

Надявам се да имате успех и разчитам на вашата позиция при залагането на параметрите в бюджета за 2023 година да отстоявате искания в полза на учителите, на директорите, така че в системата да има достойни условия на труд.

Това заяви служебният министър на образованието и науката проф. Сашо Пенов в обръщение към Отрасловия съвет за тристранно сътрудничество, след като МОН и национално представителните синдикални и работодателски организации подписаха нов Колективен трудов договор в системата на предучилищното и училищното образование, съобщиха от ресорното министерство.

От МОН посочват, че в договора са гарантирани достигнатите размери на заплатите на работещите в системата, правото на отпуск, различните видове допълнителни възнаграждения, кариерно развитие през 2022 г. От образователното министерство допълват, че финансовите параметри в документа ще бъдат актуализирани чрез анекс след влизането в сила на Закона за държавния бюджет за 2023 г.

Сашо Пенов обърна внимание на ролята синдикатите и работодателите за защитата на интересите на всички в системата. По думите му чрез диалог винаги може да се постигнат разбирателство за спокойно упражняване на учителската професия и по-добри социални параметри за всички в сферата на образованието.

Още по темата

CHF CHF 1 2.09943
GBP GBP 1 2.23728
RON RON 10 3.84401
TRY TRY 100 3.88992
USD USD 1 1.66524